Baldurs Gate 3 جدیدترین ساخته استودیو بازی‌سازی Larian Studios است که در سبک ماجرایی و نقش‌آفرینی است. در این بازی شما وظیفه دارید تا نیروهای خود را جمع‌آوری کرده و به قلمروهای فراموش‌شده بازگردید. داستان بازی Baldurs Gate 3 بسیار جذاب و درگیر کننده است و مملو از دوستی، خیانت، عشق و ازخودگذشتگی است. استودیو بازی‌سازی Larian Studios سابقه درخشانی در طراحی و توسعه عناوین مشابه دارد و بازی Divinity: Original Sin 2 نیز از شاهکارهای این شرکت معروف است. شخصیت‌های بازی در کلاس‌ها و نژادهای مختلفی دسته‌بندی شده‌اند که در ابتدای بازی می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید. 

داستان ازاین‌قرار است که موجودی فاسد در مغز شما ریشه کرده و قصد دارد شمارا به سمت تباهی و فساد برده و به یک هیولا تبدیل کند. شخصیت بازیکن و همراهان تازه وارد آنها که از لاشه هواپیما بیرون می آیند ، باید در میان جنگ دائمی بین شیاطین و شیاطین از Avernus فرار کنند. همچنین راهی پیدا کنند که با خیال راحت اجسامی که در مغز آنها قرار گرفته را از بین ببرند ، قبل از اینکه خودشان ذهن خود را از بین ببرند ، در همین حال البته درگیری بیشتری در میان سایه ها وجود دارد… بازی اصلی Baldur’s Gate توسط استودیوی BioWare و Black Isle Studios ساخته شده و توسط Interplay Entertainment در سال 1998 منتشر شده است. 

موفقیت این بازی منجر به دنباله ای با نام Baldur’s Gate II: Shadows of Amn شد و به همراه بسته الحاقی آن. استودیوی Black Isle در سال 2003 کار ساخت دنباله دیگری را با نام Baldur’s Gate III: The Black Hound آغاز کرد ، اما در آن سال Interplay با بحران مالی قابل توجهی روبرو شد و Black Isle را تعطیل کرد و بازی را هم لغو کرد.