داستان بازی همانطور که از نامش پیداست، در سال ۱۸۸۶ لندن بوقوع می‌پیوندد. فرقه‌ای متشکل از شوالیه‌هایی با طول عمر بالا که توسط پادشاه آرتور سازماندهی شده‌اند و زیر نظر دستور ملکه انگلیس، وظیفه مبارزه با گرگینه‌ها و ایجاد تعادل بین نژاد انسان و گرگینه را دارند. این افراد که اکثرا از نجیب‌زادگان هستند، به واسطه آبی مقدس که به آن آب‌سیاه گفته می‌شود، می‌توانند زخم‌های خود را سریعتر درمان کنند و برطول عمر بیافزایند، بطوری که اکثر اعضای این فرقه دارای طول عمری بیشتر از صد یا دویست سال هستند.

در سال وقوع بازی، اوضاع کمی پیچیده شده و شورشی‌ها دست به شورش زده‌اند و قتل‌های عجیب و زنجیره‌ای در خیابان‌های تاریک لندن در حال وقوع هستند. حالا مشکلات ایجاد شده به دست گرگینه‌ها که در نقاب شورشی‌ها در خیابان‌ها آزادانه حرکت می‌کنند هم، به جمع این مشکلات اضافه می‌شود. گروهی ۴ نفره از فرقه به فرماندهی سر پرسیول (سر – Sir، لقبی است که به شوالیه‌های فرقه داده می‌شود) بر آن می‌شوند تا جلوی این شورشی‌ها را بگیرند و تعادل را به شهر بازگردانند. بازیکن کنترل سر گالاهاد که بعد از پرسیول بزرگ این تیم بحساب می‌آید را برعهده خواهد داشت. لیدی ایگرین که شاگرد گالاهاد هست و به نظر می‌رسد برخلاف قوانین فرقه رابطه‌ای عاشقانه‌ای با او دارد و در نهایت لافایت دِ مارکیز که یک فرانسوی است و جوان‌ترین عضو گروه به شمار می‌رود.

داستان بازی بسیار زیبا روایت می‌شود و رفته رفته پیچش‌های خاص و خوبی را از خود به نمایش خواهد گذاشت و سوپریز‌های جالبی نیز در حین ادامه بازی برایتان در نظر گرفته است. داستان اکثرا به واسطه کات‌سین‌های سینمایی روایت می‌شود و از این حیث با عنوانی همچون سری متال‌گیر طرفیم که برای روایت هرچه بهتر داستان، شما را با کات‌سین‌های طولانی همراه خواهد کرد. جذابیت داستان به اندازه‌ای است که شما را تا پایان بازی به دنبال خود خواهد کشید و بعد از هر مرحله‌ای که انجام می‌دهید، با اشتیاق تمام برای ادامه آن تلاش خواهید کرد. گرافیک یکی از مهم ترین عناصر لذت فرقه است به طوری که بعضی مواقع نمی توانید بگویید این یک بازی ساخته شده با یک موتور گرافیکی است! گرافیک بازی به حدی بالاست که می تواند بالاترین گرافیک عمرتان باشد.

تمام بازی با دقت تمام ساخته شده و حتی طراحی دیوار ها هم از قلم نیفتاده است! بافت ها بسیار جالب هستند و به جرات می توان گفت کمترین باگی در بازی دیده نمی شود. حال این گرافیک را با فیزیک فوق العاده ی بازی ترکیب کنید. فیزیک بازی بسیار بالاست در حدی که کوچترین حرکت شما لباس گالاهاد را به حرکت درمی آورد. برخورد شما با اشیا مختلف از هر جهت که وارد شود شی را دقیقا به همان سمت حرکت می دهد. در واقع می توان گفت گرافیک کم نقص ترین و بهترین بخش بازی است که هیچ ایرادی به آن وارد نیست و تا سال ها می تواند یکی از استانداردهای موجود در بازار باشد.