به Steep، بازی جدید استودیو Ubisoft Annecy خوش آمدید. تا پیش از این بازی، پایین آمدن از کوهپایه‌های آلپ، اینقدر هیجان انگیز لذت بخش نبوده است. با این بازی، شما تبدیل به ورزشکاری بی‌باک می‌شوید، که مرگ را به چالش می‌کشد. در این بازی نه تنها سرعت شما، بلکه مهارت شما در انجام حرکات نمایشی اهمیت زیادی دارد. و نکته اصلی بازی این است که می‌توانید آن را به صورت همزمان با تعداد زیادی از گیمرها، به صورت آنلاین تجربه کنید. بازی Steep دارای چهار ورزش متفاوت است و شما راه‌های مختلفی برای پایین آمدن از کوه‌های یخ زده آلپ دارید. این چهار ورزش عبارتند از اسکی، پرواز با وینگسویت، اسنوپرد و پاراگلاید که همگی به صورت کامل در بازی تعبیه شده‌اند. پایین آمدن از کوه با این روش‌ها، هیجان خالص را برای شما شبیه سازی می‌کند.

شما با پایین آمدن از کوه و نمایش مهارت‌های خود به دوستان، می‌توانید آن‌ها را به چالش بکشید. بازی دارای دو بخش آنلاین وآفلاین است که می‌توان به دلخواه به انجام فعالیت‌های موجود در هر کدام پرداخت. با این حال تمرکز بازی به شدت بر بخش آنلاین گذاشته شده و بخش آفلاین بازی بیشتر حکم دستگرمی و آمادگی برای بخش آنلاین بازی را دارد. حدود ۳۰ داستان/مرحله مختلف در بخش آفلاین در سراسر محیط قرار گرفته که به نظر می‌رسد هدفشان بیشتر ایجاد مهارت و آماده کردن گیمر برای بخش آنلاین باشد. در بخش آنلاین بازی گیمرها در دنیایی یکسان قرار گرفته و می­توانند با یکدیگر به رقابت بپردازند. به گفته یوبی‌سافت سیستم Match Making بازی با توجه به سطح مهارت، زبان و مواردی از این قبیل، رقیبانی را به شما پیشنهاد خواهد داد که می‌توانید به رقابت با آنها بپردازید. از دیگر ویژگی‌های جالب این اثر می‌توان به قابلیت برخورد با سایر گیمرها حتی زمانی که در حال انجام فعالیت‌های متفاوت از یکدیگر هستید اشاره کرد که به واقع گرایی بازی کمک به سزایی می‌کند اما اگر خواستار این قابلیت نیستید، می‌توانید آن را به سادگی غیر فعال کنید.

ازجمله مواردی که سازندگان تاکید بسیاری بر آن دارند، توانایی ایجاد صحنه‌های ترکیبی و جالب توسط افراد مختلف است. بدین صورت که گیمرها می توانند با انجام حرکات تکنیکی مختلف و ترکیب آنها با یکدیگر صحنه‌های بدیع و اعجاب انگیز خلق کنند. با توجه به جهان باز بودن STEEP، این اثر از Fast Travel نیز بهره می برد. با فعال کردن Mountain Mode ، Drop Zone ها نمایش داده می‌شوند که در واقع حکم نقاط Fast Travel را دارند و با استفاده از آنها می‌توان بین نقاط مختلف نقشه جا به جا شد. در طول بازی مکان‌ها و مسابقات مخفی متعددی وجود دارد که می‌توان با جست و جو در محیط به آنها دست یافت. برای تسهیل این کار دوربین دو چشمی نیز در بازی قرار داده شده است!