با اینکه مورتال کامبت یک مجموعه بسیار قدیمی است، اما از آن دست مجموعه‌هایی است که همیشه نسخه‌های جدیدش حرف‌های برای گفتن داشته‌اند و با اینکه شاید فراز و نشیب‌هایی هم در مسیر این سری بوده، اما در مجموعه وقتی صحبت از بازی‌های مبارزه‌ای و مخصوصا دسته‌ای از این بازی‌ها می‌شود که حس و حالی واقع‌گرایانه و حتی خشن دارند، همیشه مورتال کامبت یکی از نام‌هایی است که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد. به همین دلیل هم انتشار نسخه جدیدی از این سری اتفاق بسیار مهمی برای طرفداران این سبک است. اما آیا Mortal Kombat 11 همان بازی فوق‌العاده‌ای است که از این مجموعه و از استودیو ندررلم انتظار داریم؟ بجز بخش داستانی و سه کارکتر جدید، محتوای دیگری که آپدیت افترمث به بازی اضافه می‌کند، تعدادی اسکین و آیتم برای بخش شخصی سازی، چهار استیج جدید(و همچنین سه Stage Fatality) و تعدادی تاور جدید برای بخش Towers of Time هستند.

بخش داستانی البته خالی از اشکال نیست و مواردی از آن با توجه بیشتر می‌توانست جذاب‌تر باشد، مثلاً نقش‌های منفی‌ جدید داستان آن‌طور که باید و شاید حس تهدید‌آمیزی را منتقل نمی‌کنند و تغییراتی که در برخی از شخصیت‌های قدیمی داده شده، به ابهتی که نزدیک به 30 سال برای تعدادی از آن‌ها ساخته شده بود، آسیب جبران ناپذیری وارد کرده است. از طرفی تا لحظات پایانی داستان، هر بار که قهرمانان به هدف نهایی خود از یک مأموریت مشخص می‌رسند، در قالب یک بن‌بست مکزیکی، باید هدف بدست آمده را به دشمنان تقدیم کنند. ایراد دیگر بخش داستانی، استفاده نامناسب از بعضی شخصیت‌هاست که باعث القای حس اضافه بودن آن‌ها می‌شود و با توجه به حذف بسیاری از شخصیت‌های قسمت‌های قبلی، حذف چند نفر دیگر هم خدشه‌ای به بخش داستانی وارد نمی‌کرد.

واقعا به عنوان یک گیمر وقتی کسی از ما بپرسد خشونت در بازی های رایانه ای تا کجا پیش رفته است وقتی کمی فکر کنیم یاد یکی از فینیشینگ های سری Mortal Kombat می افتیم و می گوییم تا آنجا که فک کسی را بکنی و با جنازه او عکس سلفی بگیری و در شبکه اجتماعی قرار دهی و دوستانت و .. لایک هم بکنند! شخصی را از وسط به دو قسمت مساوی تقسیم کنی، بدن شخصی را سوراخ کنی و قلب وی را که آویزان در حال تپیدن است بکنی، با کلاه خود حریفت را به چندین قسمت مساوی تقسیم کنی، با مشت سر کسی را از بدن جدا کنی، با اسید کل پیکر یک شخص را بسوزانی تا کلا اب شود و چیزی از آن نماند و بسیاری از صحنه های مرگبار دیگر که به وضوح در این بازی نمایش داده می شوند نشان دهنده سطح بسیار بالای خشونت در این سری هستند. از نسل ها و سال های قبل تا به امروز فرنچایز Mortal Kombat همواره اوج خشونت بی پرده و عریان را در بازی های رایانه ای به نمایش گذاشته و همگان را شگفت زده کرده است.

چه کسی می‌تواند خاطرات کودکی‌اش که پای کنسول‌های سگا و نینتندو گذشته است را فراموش کند. در میان آن خیل عظیم بازی‌های خاطره‌انگیز، یک نام بیشتر از همه به چشم می‌خورد و آن نیز سری بازی های Mortal Kombat است. مبارزه تن‌به‌تن دو تنومند و به خاک و خون کشاندن او با حرکات خیره‌کننده، جذاب‌تر از نان‌وآب برای ما بود. این سری به‌خوبی خود را در میان موج جدید بازی‌ها حفظ کرده است و حالا شاهد Mortal Kombat 11 هستیم. سه دهه از شروع Mortal Kombat گذشته است و حالا ما همراه شخصیت‌ها عمر کرده‌ایم و می‌توانیم شخصیت‌های قدیمی را همراه جدیدترین‌ها مشاهده کنیم.

NetherRealm Studios مانند همیشه گل کاشته است و این بار اما خشونت را به بالاترین حد ممکن رسانده است. اما جدا از بخش داستانی، مورتال کامبت ۱۱ هم برای افرادی که به‌دنبال تجربه‌ای تک‌نفره هستند و هم برای علاقه‌مندان به حالت‌های چندنفره محتویات جذاب زیادی تدارک دیده است. یکی از این حالت‌های تک‌نفره Towers of Time نام دارد که در آن همان برج‌های آشنای سری را شاهد هستیم اما با این تفاوت که این برج‌ها به مرور به‌روز خواهند شد و بازیکنان را به نبرد‌هایی با قوانین و شرایط خاص می‌برند. این بخش در واقع حکم همان حالت چالشی را دارد که این روز‌ها در خیلی از بازی‌های آنلاین شاهدش هستیم و تجربه کردنش فرصت خوبی است تا هم تنوعی در گیم‌پلی بازی Mortal Kombat 11 را تجربه کنیم و هم اینکه پاداش‌های ارزشمندی را به‌دست بیاوریم.

Sonya Blade نیز نقش مهمی را بر دوش دارد و جالب است بدانید که نقش او را مبارز جوان WWE به نام Ronda Rousey بازی می‌کند و این لذت بازی Mortal Kombat 11 را دوچندان کرده است؛ مانند همیشه تمرکز اصلی روی ویژگی‌های شخصی بازیکنان است و مثلاً Baraka که از جدیدهای بازی است، دارای دندان‌هایی تیز و برنده است و به‌خوبی نیز آن را به چشم و چال دشمن وارد می‌کند. خشونت در نسخه یازدهم به بالاترین حد ممکن رسیده است و حرکات بازیکنان نیز با انیمیشن‌های جالبی همراه شده است که حس جالبی را منتقل می‌کنند. درصورتی‌که ضربه حریف را به‌موقع دفع کنید، نیرویی دوچندان دریافت می‌کنید و می‌توانید به‌وسیله آن حریف را از دور خارج کنید. علاوه بر شخصیت‌های همیشگی اما هیروهای جدید نیز به Mortal Kombat 11 راه‌یافته‌اند و برای نمونه Cetrion خدای طبیعت است و نیروهای یک خدا در مشت‌های او جاری است.

برای جنگ های وحشیانه و خون بار آماده شوید! این بار مورتال کمباد نسخه جدیدی منتشر کرده است که حسی به شما در طول این بازی دست می دهد که فکر می کنید خودتان درحال جنگیدن هستید و هیجانی باورن کردنی به شما وارد می کند که قابل تحمل نیست! بازی Mortal Kombat 11 دارای گرافیک بسیار بالایی می باشد و وقتی که مبارزان در بازی تکنیک های وحشتناک و دردناک خود را بر روی حریفشان انجام می دهند یک حس دردناکی به شما می دهد که غیرقابل تصور است! شما در این بازی یک تجربه مبارزه باستانی بسیار عالی را خواهید تجربه کرد که شاید بهترین تجربه شما تنها و تنها با بازی Mortal Kombat 11 باشد!