بازی NBA 2K21 یکی از سری بازی‌های شبیه سازی بسکتبال است که توسط استادیو بازی سازی Visual Concepts توسعه داده شده و به دست شرکت 2K Sports منتشر شده است. این بازی همانند سری‌های قبلی، طرفداران زیادی را به سمت خود کشانده است و بعنوان یک قطب در زمینه شبیه سازی بازی ورزشی بسکتبال به شمار می‌رود. بازی NBA 2K21 به نسل جدید کنسول‌های بازی گره‌خورده است و به همین دلیل نسخه اصلی بازی با گرافیک ارتقا یافته و ویژگی‌های بیشتر روی سخت‌افزار جدید در دسترس خواهد بود اما این به معنی آن نیست که ویژگی‌های جدیدی را در گیم پلی شاهد نباشیم. یکی از بخش‌هایی که دستخوش تغییر شده است، Pro Stick نام دارد که کنترل بیشتری روی دریبل زنی ایجاد می‌کند. با استفاده از شوک سمت راست امکان دریبل زنی بهتری خواهید داشت و برای نمونه بردن شوک به سمت چپ و راست، منجر به فرار از موقعیت خواهد شد یا اگر آن را به سمت پایین ببرید، جام شات انجام می‌شود.

از جمله تغییرات بازی‌ NBA 2K21 می‌توان به اضافه شدن حال و هوایی تازه به بخش Pro Stick اشاره کرد. استودیوی ۲K Games به دنبال تغییرات اساسی در این بخش است. بخشی که چند سالی از حضور آن در مجموعه بازی NBA 2K می‌گذرد، اما متاسفانه طی سال‌های اخیر، سازندگان توجهی به آن نداشتند. تیم سازنده بازی همچنین روی بروزرسانی سیستم پرتاب که در نسخه سال ۲۰۱۷ میلادی و تحت نام Shot Stick Aiming ایجاد شده بود نیز کار کرده‌اند. این بروزرسانی باعث می‌شود تا هدفگیری‌ها به ویژه از سمت گوشه‌های زمین بهتر از قبل شود. بازی NBA 2K21 با پیشرفت گسترده در گرافیک و گیم پلی ، همچنین رقابت های آنلاین و آفلاین یک تجربه جدید را در سری جدید این بازی برای شما به ارمغان می آورد . حالت های مختلف مسابقه ، زمین های جدید و استودیوم های متنوع با امکانات بی شمار ، بازیکنان جدید و وجود قهرمانان به نام در ورزش بسکتبال تنها بخشی از ویژگی های جدید این نسخه از بازی NBA 2K21 به شمار می رود.

پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای یکی از مشکلات MyCareer بازی NBA 2K21 است. بازیکنان می‌توانند VC را با پول واقعی خریداری کنند و به‌سرعت قدرت کاراکتر خود را افزایش دهند. شاید با خود بگویید که این مورد برای بخش MyCareer قابل قبول است، زیرا با یک بخش آفلاین طرف هستیم. باید بگویم که MyCareer یک بخش کاملا آفلاین نیست و وجود مسابقات خیابانی آنلاین در MyCareer، باعث می‌شود تا پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای روی گیم‌پلی تاثیر گذار باشد. در طرفی دیگر، بازی NBA 2K21 برای آن دسته از افرادی که تکنیک‌های ورزش آشنایی دارند نیز می‌تواند هیجان انگیز باشد. سازندگان تکنیک‌های ورزشی را در بازی به کار بردند. همینطور سازندگان روی بخش‌هایی به جزء بخش اصلی مسابقات نیز کار کرده‌اند. به عنوان مثال حالت‌های دیگر بازی نیز توسعه یافته است. حالت‌هایی که شاید چند سالی از تغییر در آن‌ها خبری نبود.