بازی Marvel’s Spider-Man Remastered نوید ارتقای پُروپیمانی فراتر از نسخه‌ی سال ۲۰۱۸ را به بازیکنان می‌دهد که از لباس‌های تازه گرفته تا پیتر پارکر بازطراحی شده و موارد دیگری را برای بازی به ارمغان می‌آورد. البته لباس‌های نسخه‌ی بازسازی در دسترس دارندگان نسخه‌ی پلی استیشن 4 بازی Marvel’s Spider-Man نیز قرار می‌گیرد. یکی از این موارد اضافی تروفی‌های جدیدی است که حالا دقیقاً می‌دانیم که تعداد آن‌ها از پنج تروفی فراتر نمی‌رود. نسخه‌ی ریمسترشده‌ی بازی Marvel's Spider-Man با یک تغییر بزرگ و مهم قرار است در دسترس علاقه‌مندان قرار بگیرد و این تغییر، تازه‌سازی مدل صورت پیتر پارکر است. به‌منظور تطابق بهتر انیمیشن‌های کاراکتر اسپایدرمن با حرکات یوری لورنثال (صداپیشه‌ی پیتر/مرد عنکبوتی) و همچنین شباهت بیشتر میان صورت پارکر و لورنثال، حالا این بن جوردن است که جای جان بابنیاک را گرفته و چهره‌ی خود را به پیتر پارکر قرض داده تا با یک پیتر پارکر ظاهرا جوان‌تر طرف باشیم. ضمن اینکه اینسامنیاک اعلام کرده است که این تغییر باعث شده تا آن‌ها بهتر از قبل بتوانند انیمیشن‌های اسپایدی را در نسخه‌ی نسل نهمی این اثر، پیاده‌سازی بکنند.

این عنوان علاوه بر در اختیار دشاتن طیف وسیع لباس‌های نسخه اصلی، دو لباس جدید با نام‌های Armored Advanced Suit و Arachnid Rider را نیز دریافت خواهد کرد. این لباس‌های علاوه بر تغییر ظاهر پیتر پارکر، روی محیط‌های بازی نیز اثر خواهند گذاشت و در واقع مانند یک فیلتر عمل خواهند کرد. در کنار این‌ها، بازی Marvel’s Spider-Man: Remastered از ویژگی‌هایی منحصر‌به‌فرد کنسول پلی‌استیشن ۵ هم استفاده کرده است. در نسخه‌ی نسل بعدی این بازی، لودینگ‌ها تقریبا فوری و بی‌درنگ خواهند بود، هرچند شما می‌توانید این حالت را تغییر دهید و آن را همانند بازی اصلی کنید. پشتیبانی از صدای سه‌بعدی و قابلیت‌های جدید دوال‌سنس از دیگر ویژگی‌های این بازی در پلی‌استیشن ۵ هستند. اگرچه رایگان نبودن ارتقاء به نسخه‌ی بازسازی در روزهای اخیر صدای طرفداران را در آورده اما اینسامنیاک‌ گیمز (Insomniac Games) در پاسخ به طرفداران گفته که بسیاری از موارد در کنار اعمال رهگیری پرتو در این نسخه بازسازی شده‌اند و تنها شاهد یک ارتقاء گرافیکی ساده نیستیم. دلیل اصلی رایگان نبودن آن نیز همین موضوع است.

در بخش بصری و گرافیکی بازی، استودیو سازنده مدعی شده است که بسیاری از عوامل محیطی و شهری  که شامل طراحی مجدد و با جزییات بالاتر مدل‌ها و ساختمان‌های بازی شده است در این نسخه حضور خواهند داشت و این بازسازی‌ها تا جایی پیش رفته است که حال حتی نوع مصالح آن‌ها نیز قابل تشخیص خواهد بود و در کنار این موضوع بازتاب حقیقی نور، سایه‌های محیطی و دیگر عوامل توانسته‌اند چهره‌ای زیبا و بسیار حقیقی را از دنیا بازی به‌وجود آورند که در آن آسمان و درخشش نور در پنجره‌های آسمان خراش‌ها از همیشه هیجان‌انگیزتر خواهد بود.