بخش بتل‌رویال بازی به شما قابلیت استفاده از وسایل نقلیه مختلف را می‌دهد؛ وسایل نقلیه‌ی زمینی، دریایی و هوایی در بازی قرار داده شده‌اند و بازیکنان می‌توانند سوار آن‌ها شوند. در این بخش شخصیت‌های مختلف سری Black Ops قابل بازی هستند و سه مود اصلی Solo، Due و Squad در این بخش وجود دارد. زامبی‌هایی نیز در بخش‌های مشخصی از مپ قرار گرفته‌اند که شما با کشتن آن‌ها می‌توانید سلاح‌های قدرتمندی مانند Ray gun را پیدا کنید. مودهای متنوعی در بخش Blackout وجود دارد که باعث می‌شود لذت تجربه‌ی این عنوان در کنار دوستانتان، چند برابر شود و تکراری شدن به بازی راه پیدا نکند. همانند دیگر بازی‌های این سبک، شما باید در بخشی از نقشه‌ی بزرگ و چشم‌نواز بازی فرود بیایید و شروع به جمع‌آوری اسلحه و زره‌های مقاومتی کنید.مراحل تک نفره بلک آپس که هر کدام از این کاراکترها را معرفی می‌کنند، فرصت خوبی هستند تا در فضایی غیر رقابتی با ویژگی‌های هر یک بیشتر آشنا شوید. چالش جالب‌تر این است که بعد از چند ساعت اولیه متوجه می‌شوید طراحی نقشه‌های بازی نیز به گونه ای است که هر کدام استراتژی‌ها متفاوتی را می‌طلبند.

یکی از اصلی‌ترین بخش‌های چند سال اخیر در سری Call of Duty، یعنی مد زامبی نیز با دستانی پر بازگشته است. بدون شک می‌توان از مد زامبی موجود در BO4 به عنوان یکی از کامل‌ترین و پر و پیمان‌ترین نوع آن در میان نسخه‌های متعدد CoD نام برد. سه خط داستانی متفاوت با نام‌های «Voyage of the Despair»، «IX» و «Blood and the Dead» در بازی حضور دارند که بخش‌های Voyage of the Despair و IX با شخصیت‌هایی جدید و داستان‌هایی تازه پا به دنیای CoD گذاشته‌اند. مورد اول داستانی در زمینه کشتی تایتانیک و روایت داستان زامبی‌-مانند آن پیش از برخورد با کوه یخی دارد و مورد دوم نیز داستان امپراطوری روم و زامبی‌های گلادیاتور را به تصویر می‌کشد. در نهایت Blood of the Dead بازسازی یکی از نسخه‌های قدیمی‌تر بخش زامبی در BO2 است که پیش‌تر با نام «Mob of the Dead» و در جزیره آلکاتراز به وقوع پیوسته بود. تمامی بخش‌های زامبی دارای عمق زیادی هستند و با مخاطبان را با خیل عظیمی از Easter Eggها و نکات ریز داستانی مواجه خواهند ساخت. فیزیک منحصر به فرد طراحی شده برای محیط‌های این سه نقشه نیز به خوبی پیاده شده‌اند و می‌توانید مطمئن باشید که اتمسفر همیشگی بخش زامبی را در BO4 شاهد خواهید بود. برای هرکدام از مپ‌های یاد شده، حالت «Rush» نیز در نظر گرفته شده که در آن تنها موج‌های متعدد زامبی‌ها به سراغتان می‌آیند و لازم به خرج کردن پول‌ها برای باز کردن درها و حل کردن پازل‌های موجودشان نیست. با تمام این اوصاف، لذت بازی کردن مدهای زامبی و پیدا کردن سر و نخ‌ها و دیگر ریزه‌کاری‌های موجود در محیط‌های آن، خصوصاً به همراه دیگر بازیکنان می‌تواند ساعت‌ها شما را میخکوب کند.

تری‌آرک با تبدیل کردن Call of Duty: Black Ops 4 به یک تجربه کاملا آنلاین، ریسک بزرگی را قبول کرده است؛ مخصوصا که سری کالاف دیوتی در بین بازی‌های شوتر اول‌شخص، همیشه حرف‌های زیادی در زمینه روایت یک داستان جذاب و سینمایی داشته است. با این حال اگر نظر من را بخواهید، برای لذت بردن از Call of Duty: Black Ops 4 کافی است تا بدون قضاوت و پیش‌داوری به سراغ آن بروید و اینجا است که متوجه خواهید شد بازی، در فُرم فعلی‌اش چقدر جذاب و دوست‌داشتنی است و چقدر در همه بخش‌هایش، محتویات غنی و جذابی برای‌تان تدارک دیده است تا بتوانید برای یک مدت زمان طولانی، با آن سرگرم باشید و از تجربه‌اش لذت ببرید. یکی از لذت‌بخش‌ترین ویژگی‌های بازی Black Ops 4 که نه فقط در بخش چندنفره که در کل بخش‌ها تاثیر آن حس می‌شود، گان پلی بسیار روان و نرم بازی است. در دست گرفتن انواع و اقسام سلاح‌ها از مسلسل‌های مختلف گرفته تا شات گان و حتی سلاح‌های اسنایپر و شلیک کردن به دشمنان، یک لذت غیر‌قابل وصف دارد که راستش را بخواهید، در کم‌تر اثر شوتر دیگری مشابه آن را تجربه کرده‌ام. سازندگان به‌خوبی حس و حال منحصر‌به‌فرد هر اسلحه را شبیه‌سازی کرده‌اند و جدا از آن، حتی حس برخورد تیر سلاح شما به بدن دشمنان هم به شکل لذت‌بخشی طراحی شده است و همین باعث می‌شود تا از شلیک کردن با سلاح‌های بازی و از پا درآوردن دشمنان در آن، اصلا و ابدا خسته نشوید.