بازی Tom Clancys Ghost Recon Wildlands با چشم‌اندازی زیبا از بولیوی شما را به نبردی خونبار با کارتل مواد مخدر سانتا بلانکا در کشور بولیوی می‌برد. داستان بازی بعد از اولین مرحله‌ی بازی Ghost Recon: Future Soldier باری دیگر به بولیوی باز می‌گردد. جایی که ریکی ساندوال (Ricky Sandoval)، مامور نفوذی سازمان مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده موسوم به DEA لو رفته و سانتا بلانکا، بزرگترین کارتل مواد مخدر بولیوی او را بعد از شکنجه‌های شدید،‌ کشته است. گسترش محدوده‌ی فعالیت کارتل سانتا بلانکا به مکزیک و در نهایت ایالات متحده و کانادا باعث می‌شود تا سازمان سیا باری دیگر علی‌رغم کینه‌های دیرینه‌ی مردم بولیوی، کارِن بوئمن (Karen Bowman) و چهار نیروی نخبه Ghost Recon ‌را برای تحقیق پیرامون نیروهای ارشد ال سوئنو (El Sueño)، رئیس رئیسان سانتا بلانکا و از هم پاشاندن این کارتل مواد مخدر بی‌رحم به بولیوی‌ ارسال کند.

داستان Wildlands پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. یوبی‌سافت در نحوه‌ی انجام هر یک از ماموریت‌های اصلی و فرعی، آزادی کامل را به بازیکنان داده و به راحتی می‌توانید در صورتی که از یکی از ماموریت‌ها خوش‌تان نیامد، به سراغ نقطه‌ای دیگری از نقشه رفته و تار و پود یکی دیگر از نیروهای سانتا بلانکا و بخش‌های عملیاتی این کارتل را از هم بپاشانید. ماموریت‌های داستانی‌ از مجموعه‌ای از دستگیری و بازجویی‌‌ها، جاسوسی‌ها و در نهایت برخی خراب‌کاری‌‌ها برای بیرون کشیدن نیروهای ارشد و رئیسان سانتا بلانکا تشکیل شده است که با ویدیو‌هایی زیبا همراه می‌شود. طراحان بازی بی نظیر عمل کرده اند کشور بولیوی را به زیبایی هر چه تمام تر در بازی خلق کرده اند و هر جور محیطی که فکرش را بکنید در بازی شاهد خواهید بود و از منازق جنگلی و سرسبز و زیبا تا مناطق کوهستانی و بیابانی و برفی و … همه و همه در بازی خلق شده اند تا تنوع بی نظیری را در بازی شاهد باشیم. خوشبختانه بازی از لحاظ گرافیک فنی نیز بسیار خوب عمل می کند و در بازی شاهد باگ های مختلف و لگ و افت فربم های شدید و … نیستیم و بازی ثبات بالایی دارد. نورپردازی بازی Tom Clancys Ghost Recon Wildlands فوق العاده طبیعی و واقعیست و کشور زیبای بولیوی را زیباتر از قبل می کند. در بازی بارها و بارها بر روی مناطق و کوه های بلند قرار دارید و چنان مناظری را می بینید که شما را شگفت زده می کنند و یا هنگامی که با هلی کوپترها و هواپیما بر روی دریا و یا بر روی جنگل های کوهستانی در حال پرواز هستید دلتان می خواهد که همینطور به صورت تفریحی مدتی در هوا بچرخید و از مناظر لذت ببرید که این نشان دهنده ذوق هنری طراحان بازی است که آن را به زیباترین شکل ممکن خلق کرده اند و البته بسیار نیز شبیه به واقعیت جغرافیایی و اقلیمی کشور بولیوی می باشد.

بازی Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands توسط کمپانی Ubisoft Paris برای کنسول های ایکس باکس وان، PS4 و PC توسعه و طراحی شده است. گیم پلی بازی سعی دارد به واسطه نسخه‌های پیشین و بهره‌گیری از قابلیت‌های عنوان The Division بهترین تجربه را برای گیمر به ارمغان بیاورد. یکی از مزیت‌های گیم پلی این بازی خطی نبودن آن است، یعنی گیمر می‌تواند به رواش های مختلف بسیاری به رد کردن مراحل بپردازد. از سویی دیگر بسیاری از موارد تعیین‌کننده و ریشه‌ای این سری چون علامت‌گذاری دشمن‌ها در این نسخه نیز وجود دارند. علاوه بر این‌ها به لطف دقت بالای Ubisoft در طراحی جزئیات شرایط مختلف محیطی بازی چون آب‌وهوا، روز و شب و… شاهد تناسب بالای گیم پلی بودیم. Tom Clancys Ghost Recon Wildlands یکی از بازی های سبک اکشن است که توسط کمپانی Ubisoft Paris طراحی و ساخته شده و به تازگی توسط کمپانی Ubisoft برای کنسول PS4 روانه بازار شده است . هرکدام از کاراکترها دارای توانایی و مهارت های مخصوص به خود می باشند و باید خود مسیری امن را برای ورود به بولیوی پیدا کنند . آنها با یکدیگر در مکانی نامعلوم قرار ملاقات گذاشته و بوسیله هلیکوپتر و به کمک یکی از رابطان سیا به نام Karen Bowman که دوست نزدیک به ریکی بود ، به منطقه ماموریت در بولیوی آورده شده اند . هنگامی که آنها در استان Itacua فرود می آیند ، آنها با Pac Katari، رهبر کاتاریس 26 که به تنهایی در برابر سانتا بلانکا مقاومت می کند ، ملاقات کردند . اولین ماموریت تیم ، نجات Amaru است.